5 مهر 1401

اهمیت صبحانه کودکان

صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی می باشد و کسانی که این وعده غذایی را در برنامه روزانه خود می‌گنجانند، از سلامت بیشتری در طول زندگی خود برخوردارند.

اگر شما روز را با خوردن صبحانه کامل شروع کنید، بیشتر احساس سرزندگدگی خواهید کرد، انرژی بیشتری برای حرکت و فعالیت دارید و این یعنی اینکه انرژی بیشتری خواهید سوزانید

صبحانه‌ای که از غلات کامل با فیبر غذایی کافی تشکیل شده باشد می‌تواند از نوسانات قند خون در طول روز جلوگیری کند و به این ترتیب مانع از آسیب‌های ناشی از بالا بودن قند خون شود.

خوردن صبحانه با اینکه در همه سنین از کودکان تا بزرگسالان از اهمیت زیادی برخواردار است اما این موضوع در کودکان به دو دلیل یعنی نیاز های رشدی و میزان فعالیت مغزی به دلیل یادگیری و تحصیل، اهمیت خوردن صبحانه در کودکان را بیشتر می کند.کارشناسان تغذیه، خوردن وعده صبحانه موجب تقویت سیستم ایمنی کودکان نیز می شود.

بیشتر والدین با نخوردن صبحانه و بی اشتهایی بچه ها مواجه هستند به طوری که سعی و تلاش آن ها برای صرف صبحانه توسط فرزندانشان در بیشتر اوقات بی نتیجه است. متخصصان تغذیه توصیه می کنند برای افزایش اشتها در صبح بهتر است به موارد زیر توجه شود:

  • خوردن شام در ساعات ابتدایی شب
  • خواب شب در ساعات معین
  • صرف صبحانه به همراه همه اعضای خانواده
  • تنوع بخشیدن به اجزای صبحانه و خارج کردن آن از حالت تکراری

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *