4 مهر 1401

ماساژ کودک و مزایای آن

اولین رابطه نوزاد با دنیای خارج از طریق لمس کردن انجام می گیرد. لمس کردن نوزاد تاثیر زیادی در ارتباط عاطفی، احساس امنیت و اعتماد او به محیط اطرافش خواهد داشت. کودکانی که از سوی پدر و مادر با محبت لمس می شوند؛ احساس آرامش بیشتری خواهند داشت.

فواید ماساژ کودکان :

ماساژ، گردش خون را بهتر می شود که این امر باعث شاداب شدن پوست کودک خواهد شد. ماساژ سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند؛ همچنین موجب کاهش بسیاری از دردهای مزمن در بدن کودک خواهد شد. از دیگر فواید ماساژ محکم کردن عضلات او و انعطاف مفاصل می باشد. کودکانی که از نوزادی توسط والدین ماساژ داده می شوند کمتر گریه می کنند و در برابر بیماری و ناراحتی مقاومتر خواهند داشت.

با ماساژ، دستگاه گوارش تقویت می شود و هضم و دفع بهتر انجام می پذیرد. ماساژ همچنین به بهتر شیر خوردن کودکان کمک می کند. کودکانی که ماساژ را تجربه می کنند آرامتر می خوابند . در هنگام بیداری نیز سرحالتر و خوش اخلاق تر خواهند بود. ماساژ همچنین به بهبود کار دستگاه تنفسی نیز کمک می کند.

مزایای ماساژ فقط متوجه نوزادان نیست بلکه برای والدین هم منافع خوبی دارد. این عمل ضمن ایجاد احساس آرامش در والدین باعث بالا رفتن حساسیت آنها نسبت به حرکات کودکشان خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *